Meny
 Tregusi


 Kontakti Me Ne

 Na Rekomandoni

 Arkivi I Artikujve

 Sondazhe

 Top 10

 Ambasada Ne RM

 Emri Dollogozhde
Radio STRUGA

Vizituar

12429217
faqe tė vizituara qė prej Prill 2009
Plaga Nje Shekulli

Bashkpunime
WebStruga.ComNis kanalizimi nė Dollogozhdė
Pėrurimi i fillimit tė punimeve pėr ndėrtimin e kanalizimit pėr fshtrat e ish Komunės sė Dollogozhdit nė hyrje tė kėtij vendbanimi, pėr herė tė parė bėri bashkė pėrfaqėsuesit e pushtetit qėndror dhe lokal nė Strugė, pas shumė kohėsh.Nė pėrurimin e kėtij investimi qė peshon mė shumė se 1 milon euro ishin tė pranishėm kryetari i Komunės sė Strugės, Ziadin Sela ,deputeti i zonės Ramiz Merko si dhe zv/ministri i Transportit dhe Lidhjeve Nimetulla Halimi si dhe dhjetra qytetarė banorė tė fshtrave pėrreth.Mungesa e kanalizimit ėshtė njė ēėshtje pėr tė cilėn nė disa raste kanė ngritur zėrin pėrfaqėsuesit e Bashkėsisė Lokale tė Dollogozhdit .Ministria e Transportit dhe Lidhjeve para disa kohėsh njoftoi se pas pėrfundimit me sukses tė tė gjitha fazave tė nevojshme proceduriale ka hapur tenderin pėr realizimin e projektit pėr sistemin tranzit tė kanalizimit fekal pėr fshatrat Llozhan, Bixhovė, Novo Selo, Livadhi, Koroshishtė, Zhepin dhe Dellogozhd tė Komunės sė Strugės
Dėrguar nga argent ditėn E Premte, 16 Tetor te 2015 (16:58:18) (76 herė lexuar)
(Lexoje Tė Gjithė... | 2232 bytes mė tepėr | Vota: 0)
Mėrgimtari Argėtim Mamudi, siguron donacion pėr Zjarrfikėsen e Strugės
Me ndėrmjetėsimin e mėrgimtarit nga Dollogozhda e Strugės, Argėtim Mamudi Njėsia zjarrfikėse e Strugės ka marr donacion nė vlerė prej 10 mijė frėnga nga qyteti i Winteturit nė Zvicėr.Kėtė fakt e konfirmon pėr ”Strugalajm.com” edhe drejtuesi i Njėsitit Zjarrfikės tė Strugės, Minir Mamudi, i cili pohon se ky donacion erdhi pas vendosjes sė urave tė bashkėpunimit qė u ndėrtuan me njė nga drejtuesit e Njėsitit zjarrfikės tė Winteturit kjo falė ndihmės sė biznismenit Argėtim Mamudi i cili kontriboi qė ky donacion i nevojshėm tė vi nė Strugė.
Dėrguar nga argent ditėn E Premte, 24 Korrik te 2015 (11:37:31) (398 herė lexuar)
(Lexoje Tė Gjithė... | 1460 bytes mė tepėr | Vota: 0)
Dollogozhda bėhet mė ujė !‏
Dollogozhda kėtė verė pasė shumė viteve do tė ketė furnizim nė 24 orė me ujė tė pijshėm japin garancėn nga Ndėrmarrja publike qė menaxhon ujėsjellėsin e kėtij fshati tė Strugės.Drejtori i kėsaj kompanie Argjent Ziba thekson se pas ndėrhyrjeve nė rrjet dhe pėrfundimit tė investimit nė burimet kryesore ku tė gjitha ujrat nga burimi janė orientuar nė rezervuarin qendror ka ardhur deri te shtimi i ujit pėr konsum pėr kėtė lokalitet.Ziba siguron se me kėtė kapacitet furnizimi nė rast se nuk ka keqpėrdorim nė pėrdorim tė tij nga amvisėrit, banorėt e Dollogozhdės pėr herė tė parė pas disa viteve gjatė gjithė verės do tė kenė ujė tė mjaftueshėm nė cezmet e tyre.
Dėrguar nga argent ditėn E Hen, 20 Korrik te 2015 (13:08:51) (407 herė lexuar)
(Lexoje Tė Gjithė... | 1804 bytes mė tepėr | Vota: 5)
URIME NATA E MADHE E KADRIT
Nga bujaria e Zotit ėshtė se nėse shikon se ndonjėri nga ne ka njė anė tė mirė, e zgjedh dhe e afron pran vetes. Ai nga tė gjitha krijesat ka zgjedhur njeriun dhe e ka dalluar me mendje. Nga tė gjithė njerėzit, ka zgjedhur muslimanėt qė e adhurojnė. Nga tė gjithė muslimanėt, ka zgjedhur pejgamberėt dhe prej pejgamberėve ka zgjedhur katėr prej tyre si pejgamberėt mė tė vendosur. Ata janė: Nuhu, Musai, Ibrahimi, Isai [alejhis-selam] dhe Pejgamberi Muhammedi [sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem]. Prej ktyre ka zgjedhur Pejgamberin Muhammedin [sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem]. Nga tė gjithė ummetet, Zoti zgjodhi Ummetin e Muhammedit[sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem] dhe nga Ummeti i Muhammedit zgjodhi shehidėt qė japin jetėn nė rrugė tė Zotit.
Dėrguar nga argent ditėn E Hen, 13 Korrik te 2015 (14:56:24) (371 herė lexuar)
(Lexoje Tė Gjithė... | 1616 bytes mė tepėr | Vota: 0)
Nuri Mazarin e vrau Robėria!..
Lebit Murishi Tė gjithė ata qė janė tė ingranuar nė makinerinė vrastare tė pushtuesve tė trojeve shqiptare, dhe qė luajnė rrolin e ,,ēlirimtarėve”, duke ,,bashkėqeverisur” dhe duke thelluar dita – ditės hendekun e robėrisė tė popullit shqiptar, janė vrasėsit e Nuriut!..Me ēfarė fytyre paraqiten pėrpara prindėrve dhe fėmijėve tė dėshmorėve kėto qenie dykėmbėshe qė shitėn ē’mundėn e vranė ē’mundėn, pėr t’u bashkuar nėn flamurin e gruevskėve qė derdhi gjakun e Nuriut!..Cila fjalė do ngushėllonte prindėrit e Heroit qė mban nėn strehė tash e dhjetė vjet Lapidarin e tė birit!..
Dėrguar nga argent ditėn E Hen, 13 Korrik te 2015 (14:04:57) (401 herė lexuar)
(Lexoje Tė Gjithė... | 1563 bytes mė tepėr | Vota: 0)
Komandant, tė harruan!
Kushtuar Nuri Mazarit - Komandant Strugės
Shkruan: Mefail ISMAILI

KOMANDANT, 10 VJET PAS VRASJES, tė kujtuan vetėm familjarėt, bashkėfshatarėt dhe miqtė mė tė dashur.
Por tė harruan, me tė vėrtetė tė harruan, shumica e atyre qė shfrytėzuan veprėn tėnde heroike dhe gjakun e derdhur, vetėm pėr interesa personale.
Tė harruan tė gjithė ata zuzarė qė nė ēdo hap tėndin pas luftės, nė Dollogozhdė, Strugė, Shkup, dhe nė Kosovė e Shqipėri pėrpiqeshin tė jenė sa mė afėr teje, tė krenohen se je shoku i tyre, tė gjithė ata qė me emrin tėnd pėrfituan para, biznese dhe poste qeveritare.
Komandant, tė harruan tė gjithė ata qė ishin tė gatshėm tė flenė edhe nė pragun e shtėpisė tėnde, vetėm qė tė dėshmohen nė opinion se ti je shoku i tyre, dhe qė tė pėrfitojnė tek komuna, partia apo nė tė gjitha institucionet e shtetit, ata qė atėherė nuk kishin as rrogė mujore, e tani nuk ua dinė fundin milionave.
Pėr dhjetė vite me radhė, Komandant, tė harruan edhe ata qė duke u krenuar me veprėn tėnde dhe me gjakun tėnd, u bėnė ministra, deputetė, kryetarė komunash, drejtorė dhe shefa me sekretare e shoferė.
Tė harruan edhe ata qė pėrmes gjakut tėnd tė derdhur, u bėnė pushtetarė dhe me paratė e bashkėkombasve tė Tu, ndėrtuan kopshtin mė tė madh zoologjik nė Maqedoni, duke vendosur lloj-lloj kafshėsh nėpėr kryeqytet, lloj-lloj heronjsh tė shpifur, qė deri dje as emrat nuk ua kanė ditur, ndėrsa me mish e me shpirt pėrpiqeshin qė nė gjykatė tė mos dalė e vėrteta pėr vrasjen tėnde.
Dėrguar nga argent ditėn E Diel, 12 Korrik te 2015 (14:40:39) (375 herė lexuar)
(Lexoje Tė Gjithė... | 3191 bytes mė tepėr | Vota: 0)
Mushkolaj:Shokėt e e Komandant Strugės luftuan nė Kumanovė
Nė manifestimin pėrkujtimor kushtuar Nuri Mazarit-Komandant Strugės ku mori pjesė kreu mė i lartė i BDI-sė Ali Ahmeti dhe eksponentėt mė tė lartė tė kėtij subjekti njė nga prezantimet qė u komentua gjatė nga tė pranishmit ishte letra e Kolonel Abdyl Mushkolaj nga Kosova e cila nė mungesė tė tij u lexua nga Asim Vokshi.’’Strugalajm.com ‘’u sjell njė fragment tė kėsaj letre ku Mushkolaj duke pėrmendur shkuarjen e Nuri Mazarit nė luftėn e Kosovės e krahason atė me ngjarjet mė tė fundit nė Kumanovė ku bashkėluftėtarėt e Komandant Strugės shkuan aty se nuk mund tė pajtoheshin me padrejtėsitė, pas dėshtimit tė klasės politike e cila shkeli interesat e popullit tė vet duke iu nėnshtruar barbarėve nėnvizonte kolonel Mushkolaj .
Dėrguar nga argent ditėn E Diel, 12 Korrik te 2015 (14:29:11) (359 herė lexuar)
(Lexoje Tė Gjithė... | 1967 bytes mė tepėr | Vota: 0)
Kujtohet Nuri Mazari-Komandant Struga simbol i lirisė (Foto)
Nė Strugė, me njė manifestim pėrkujtimor u nderua dhe u kujtua figura e Nuri Mazarit-Komandant Strugės i cili falė aktivitetit tė tij, u bė simbol i shqiptarėve tė Strugės nė luftrat qė zhvilloi ky komb pėr liri dhe clirim.Nė kėtė aktivitet, pėrvec familjarėve tė Komandant Strugės, familjaėrve tė dėshmorėve ,bashkėluftėtarėve tė Nuri Mazarit nga Kosova ,Shqipėria, Maqedonia ,kryetarit tė BDI-sė Ali Ahmeti,deputetit tė zonės Ramiz Merko ,kryetarit tė SHVL-sė Fazli Veliu morėn pjesė edhe shumė qytetarė tė Strugės . Pas intonimit tė himnit nga artisti strugan Selami Kolonja, kujtime nga njohja me Nuri Mazarin solli bashkėluftėtari Xhemė Tanusha, i cili pasi evokoi kohėn e luftės dhe kontributin e Nuriut nė siglėn e UCK-sė, potencoi se pavarėsisht qė Struga prej 10 vjetėsh drejtohet nga shqiptarėt akoma nuk ėshtė gjetur njė lokacion ku do tė vendosej shtatorja e kėtij vigani.
Dėrguar nga argent ditėn E Diel, 12 Korrik te 2015 (11:48:15) (364 herė lexuar)
(Lexoje Tė Gjithė... | 3939 bytes mė tepėr | Vota: 0)
Tė shtunėn AKADEMI PERKUJTIMORE -10 VJET PA TY NURI MAZARI
Ftesė Shum tė nderuara familje tė dėshmorėve-Martirėve.
Tė nderuar bashkveprimtarė dhe bashkluftėtarė Tė nderuar qytetar shqiptarė.
Kemi nderin t'ju ftojmė tė merrni pjesė nė nderim-homazhe,akademi pėrkujtimore,kushtuar dėshmorit tė Atdheut -Nuri Mazarit, komandant "Struga" mė 11 Korrik 2015,nė Dollogozhdė-Strugė.
Nė kėtė akademi do tė shpaloset biografia,veprimtaria dhe lufta pėr liri ,nėn tri emblemat e UCK-sė, tė Nuri Mazarit.
Dėrguar nga argent ditėn E Hen, 6 Korrik te 2015 (12:29:47) (329 herė lexuar)
(Lexoje Tė Gjithė... | 1321 bytes mė tepėr | Vota: 0)
Isnik Alimi,strugani qė po shkėlqen nė Itali kalon nė Serinė A
Shtohet “kolonia” shqiptare nė Serinė A italiane, sepse Atalanta ka zyrtarizuar blerjen e mesfushorit nga Dollogozhda e Strugės , Isnik Alimi. Vetėm 21 vjeē, Alimi ka shkėlqyer nė Lega Pro kėtė sezon, ku ka qenė ndėr futbollistėt mė tė mirė tė Lumexanes, duke luajtur 27 ndeshje dhe duke shėnuar 2 gola (lojtari i gjashtė me mė shumė minuta nė skuadėr, 1878 tė tilla).
Dėrguar nga argent ditėn E Shtune, 27 Qeshor te 2015 (11:29:03) (213 herė lexuar)
(Lexoje Tė Gjithė... | 853 bytes mė tepėr | Vota: 0)
Sondazhe
A duhet tė ndihmoni nė rregullimin e varrezave tė fshatit?

Po
JoRezultate
Sondazhe

Vota 161
Chat I Shpejt
Historia   
 
Artikujt E Fundit
· Nis kanalizimi nė Dollogozhdė[ 0 komente - 76 herė lexuar ]
· Mėrgimtari Argėtim Mamudi, siguron donacion pėr Zjarrfikėsen e Strugės[ 0 komente - 398 herė lexuar ]
· Dollogozhda bėhet mė ujė !‏[ 0 komente - 407 herė lexuar ]
· URIME NATA E MADHE E KADRIT[ 0 komente - 371 herė lexuar ]
· Nuri Mazarin e vrau Robėria!..[ 0 komente - 401 herė lexuar ]

[ Mė tepėr nė Seksionin News ]
Dollogozhda Facebook

www.DOLLLOGOZHDA.eu

Copyright © 2009 www.DOLLOGOZHDA.eu Desing By: Lani  Free counter and web stats